Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulmalı? Bebekler Nasıl Tutulur?

17.10.2012 10:47 Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulmalı? Bebekler Nasıl Tutulur? Yeni doğan bir bebeğin bakımı çok önemlidir. Bebeğin tutulma şeklinden, yatırılmasına annelerin ve eşlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bu yazımızda yeni doğan bebek nasıl tutulmalı, bebekler nasıl tutulur kısaca bu konuda bilgi vereceğiz.

 Yeni doğan bir bebeğin bakımı çok önemlidir. Bebeğin tutulma şeklinden, yatırılmasına annelerin ve eşlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bu yazımızda yeni doğan bebek nasıl tutulmalı, bebekler nasıl tutulur kısaca bu konuda bilgi vereceğiz.

Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulmalı?

Yeni doğan bir bebekte baş ve boyun desteği şarttır. Birde sırtını desteklemek gerekir. Dolayısı ile bebeği tutarken başına ve boynuna destek verip belini de kavramak gereklidir. Bebeğin bir taraftan kolunu okşayabilirsiniz elini okşayabilirsiniz. Çünkü artık ten teması yapmak ve bebeği okşamak ve onunla konuşmak gerekir. Bebekler sevildiklerini bilirler. Onlara zaman ayırırsanız, severseniz, okşarsanız öz güvenleri çok yüksek olur. Bebeklerin mutlu ve öz güvenlerinin yüksek olması zaten sağlıklı ve başarılı olmalarına katkısı olacaktır.

Bebek Nasıl Tutulur, Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulmalı, Bebekler Nasıl Tutulmalı, Yeni Doğmuş Bebek Nasıl Tutulur, Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulur

Popüler Diğer Yazılar


Etiketler: Bebek Nasıl Tutulur - Bebekler Nasıl Tutulmalı - Yeni doğan bebek bakımı - Yeni doğan bebek nasıl tutulmalı - Yeni Doğan Bebek Nasıl Tutulur - Yeni doğan bebek nasıl yıkanır - Yeni Doğmuş Bebek Nasıl Tutulur -sağlık bilgisi -sağlık personeli -sağlık bakanlığı personel -

Diğer GÜNCEL haberleri


  • PAYLAŞ
  • İzlenme :

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.